Laminátory, Vazače

Navigace

Laminace

Na tištěné dokumenty číhá při běžném používání celá řada nebezpečí. Mohou se zmuchlat, polít či jinak poničit nebo mohou být neautorizovaně upravovány. Těmto i dalším nehodám zabráníte zalaminováním dokumentů.

Co je to laminace?

Laminace je povrchová úprava dokumentu, fotky či jiného materiálu pomocí fólie. Tím je dokument chráněn nejen před vnějšími vlivy, mechanickým poškozením nebo vodou, ale také se zvyšuje jeho barevný kontrast. Zalaminované dokumety také lépe vypadají.

V nabídce máme dva typy laminátorů: kapsové, jejichž největší výhodou je jednoduchá obsluha, a rolové, u kterých zákazníci oceňují rychlost a vysokou kvalitu.

Technologie SureFlow a HighSpeed

SureFlow je technologie, která zabraňuje zaseknutí dokumentu v laminátoru, případně přitavení dokumentu k válci. Účinně tak minimalizuje možnost poničení laminovacího stroje.

HighSpeed je technologie, která zásadním způsobem zkracuje dobu laminování a tím šetří váš čas. Speciální laminovací kapsy umožňují laminovat podélně přes delší stranu dokumentu.

Vazba

Jak se budete prezentovat, takový uděláte dojem. To platí obecně a ve světě obchodu zvlášť. A týká se to i prezentace tištěných dokumentů.

Rozdíl mezi štosem sešitých papírů a profesionální prezentací se na první pohled pozná podle vazby. Správně zvolená vazba bude mluvit za vás. Pro různé účely jsou vhodné různé typy vazeb. Některé můžete rozebrat a poté listy ve složce případně vyměnit nebo doplnit, jiné jsou vhodné pro archivaci nebo vložení do poštovní zásilky.

V současné době nabízíme 4 hlavní typy vazby:

CLICK vazba

Elegantní a jednoduchá vazba má celou řadu výhod. Stroj je potřeba pouze k děrování, nikoliv k vázání. Je to opakovaně rozebíratelná vazba, vhodná pro často měněné dokumenty.

Hřebenová vazba

Jde o jednoduchý, bezpečný, rychlý a skladný systém vázání. Je určen pro kanceláře, kde je kladen důraz na bezpečnost a vyšší vázací kapacitu (až 500 listů).

Tepelná vazba

Moderní, bezpečná a profesionálně vypadající nerozebíratelná vazba. Její výhodou je plochost a perfektní vzhled dokumentů.

Kroužková vazba

Je nejrozšířenější a nejklasičtější forma vazby.

Plastová: Po delší straně A4 perforují stroje 21 hranatých děr s roztečí 9/16". Díky jednoduchosti, trvanlivosti a velké odolnosti je vhodná pro často používané materiály. Vazbu lze opakovaně rozebrat.

Kovová: Existuje ve dvou variantách. 21 děr s roztečí 9/16" stejně jako u plastové vazby, nebo tzv. formát 3/1" s 34 otvory. Je nerozebíratelná a tudíž bezpečnější než plastová. Velkou předností je elegance, tepelná odolnost a možnost otáčení listů o 360°.

Řezání

Řezačky odvedou v kancelářích neocenitelnou službu. Využijí se při úpravě dokumentů, při přípravě prezentací, k řezání fotografií, obrázků, pozvánek atd.

Náš sortiment řezaček uspokojí veškeré požadavky. Poskytuje nejzákladnější i nejmodernější varianty, počínaje robustními modely, které jedním řezem zpracují více listů najednou, až po jednoduché možnosti, které jemně a přesně oříznou vaše fotografie.

Vybírat si můžete ze dvou druhů, kotoučových a pákových. Každá z nabízených variant má své výhody.

Kotoučové řezačky jsou účinné, některé dokonce nabízejí několik řezacích stylů, jako je klasický rovný řez, vlnkový řez, ohyb nebo perforace. Všechny výrobky jsou bytelné, dobře se obsluhují a umožňují snadno využít otočný mechanismus. Patří mezi nejbezpečnější produkty na trhu. Výhodou kotoučových řezaček je jejich přesnost (některé dokonce obsahují funkci laserového měření).

Pákové řezačky mají bezpečnostní kryt mezi deskou a čepelí a účinně tak zabraňují možnému poranění při manipulaci. Dobrým standardem u pákových řezaček je samoostřící čepel, čímž se prodlužuje doba její použitelnosti. Výhodou pákových řezaček je podstatně větší kapacita řezání, či lepší použitelnost při řezání větších gramáží papíru nebo dokonce kartonu.