Skartovací stroje stroje

Navigace

Skartace

V Evropě patří krádeže osobních a obchodních informací mezi nejrychleji rostoucí typ kriminality. Pokud si tedy svých dat a informací ceníte a chcete předcházet jejich nežádoucímu úniku nebo je to pro vás dokonce životně důležité, skartujte je.

Jak vybrat správný skartovací stroj?

Zvažte, jaké množství dokumentů, a jak velkých, budete obvykle skartovat. Podle toho pak vybírejte skartovač s dostatečně objemnou odpadní nádobou, s vyhovující šířkou vstupního otvoru a případně i s možností nepřetržitého chodu.

Dalšími praktickými vlastnostmi skartovacích strojů mohou být: skartace CD/DVD, samostatný otvor a odpadní nádoba pro CD/DVD a papírové dokumenty, nízká hlučnost nebo energetická náročnost.

Dle četnosti použití lze skartovače rozdělit do tří skupin.

Skartovače pro osobní použití a domácí kancelář

Skartovače v této skupině jsou nejmenší a také nejlevnější. Protože jsou určené na skartaci menšího množství papíru, mají také menší odpadní nádoby a musí se častěji vyprazdňovat.

Kancelářské stroje pro menší počet uživatelů

Tyto skartovače jsou vhodné pro častější použití. Plně uspokojí potřeby kanceláří s několika uživateli. Jejich výhodou je, že bez problémů skartují i kancelářské sponky a ve většině případů si poradí také s plastovými kartami nebo se skartováním CD/DVD.

Skupinové skartovací stroje

Ve výpočetních střediscích, na chodbách pro několik kanceláří dohromady a všude tam, kde je potřeba skartovat velké objemy dokumentů, najdou uplatnění skupinové skartovací stroje. Mají obrovské odpadní nádoby a zvládnou skartovat velké množství papíru najednou.